Najlepsze sposoby pielęgnacji skóry

Możesz nie mieć nic przeciwko, jeśli masz kret na twarzy (wielu ludzi uważa to za miejsce urody), ale są ludzie, którzy nie cierpią widoku moli na twarzach lub jakiejkolwiek części ciała. Jakie są krety, pytasz? Są łagodnymi zmianami skórnymi, brązowymi lub czarnymi, obserwowanymi osobno lub w skupiskach. Czasami są gładkie, a czasami są szorstkie w dotyku. Jeśli zastanawiasz się, czym właściwie są lub chcesz się ich pozbyć, jesteś we właściwym miejscu!

Jak Moles Form na skórze?

Mole pojawiają się, gdy melanocyty, rodzaj komórek skóry, które dają nam nasz unikalny pigment, zaczynają rosnąć w klastrach. Jest zwykle rozprowadzany równomiernie na całej naszej skórze. Wyróżniają się tym, że są ciemniejsze niż otaczający obszar. Są one aktywowane przez zmiany hormonalne, które są następstwem następujących;

Nastoletnia: Kiedy dana osoba osiąga wiek nastolatek, obserwuje się dużą liczbę zmian zauważonych na ciele, które są wynikiem nadaktywnych hormonów. To czas, kiedy mole dotykają nas najbardziej.

Ciąża: kobiety doświadczają wielu zmian w czasie zajścia w ciążę. Choć mogą nie mieć więcej moli na ciele w tym czasie, krety, które już istnieją, mogą mieć ciemniejszy kolor.

być w ciąży

Średniowiecze: Kiedy ludzie osiągną wiek średni lub około czterdziestego roku życia, mogą zauważyć spadek tworzenia się pieprzyków.

Światło słoneczne: zbyt duża ekspozycja na światło słoneczne może powodować powstawanie znamion. Trzeba być ostrożnym wobec tego rodzaju moli, ponieważ są bardziej skłonni do przeistoczenia się w raka skóry, znanego również jako czerniak.

Dziedziczny: Naukowcy uważają również, że geny odgrywają ważną rolę w tworzeniu się kretów. Możesz mieć większe szanse na bycie dotkniętym przez krety, jeśli masz członka rodziny o podobnych problemach skórnych.
Kiedy musisz się martwić?

Mole nie są czymś, o co musisz się martwić, ponieważ czasami znikają same. Jedynym powodem do niepokoju jest to, kiedy mole zmieniają rozmiar, kolor lub średnicę. Jeśli zauważysz takie zmiany, musisz odwiedzić dermatologa i wykluczyć wszelkie nieprawidłowości. Nie powinieneś sam traktować guzów rakowych.

Teraz, jeśli mole na twoim ciele są przyczyną niepokoju z czysto estetycznych powodów, wtedy odszukaj następujące środki do domu, aby pozbyć się kretów. Są to łatwe środki zaradcze, bez żadnych skutków ubocznych, które mogą pomóc pozbyć się tych nieszkodliwych, ale brzydkich skaz. Sprawdź najlepsze metody usuwania moli.
1. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest rzeczywiście panaceum na większość pospolitych dolegliwości. Jest to popularny środek i może pomóc pozbyć się moli w migiem. Kwasowy składnik octu pomaga odpaść z krety.

ocet jabłkowy

Zanurz wacik w małej miseczce octu jabłkowego i umieść go mocno na pieprzu bandażem lub taśmą medyczną i pozostaw na noc. Musisz to zrobić przez co najmniej 10 dni lub do momentu uzyskania widocznych wyników.
Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to pocierać ciepłą wodą na krecie lub przeszukać powierzchnię za pomocą szmergielki, a następnie nałożyć na nią ocet jabłkowy, aż stanie się biały. Pozostaw go do momentu, aż wyschnie naturalnie. Zrób to kilka razy dziennie.
Kret może się pogorszyć w ciągu pierwszych kilku dni z powodu octu jabłkowego. Ale lepiej się robi za tydzień. Blizna pozostawiona przez kreta może być znacznie rozjaśniona olejem kokosowym.
W przypadku powyższych środków należy wybrać surowy, ekologiczny, niefiltrowany ocet jabłkowy.

2. Soda oczyszczona i olej rycynowy

Wiele osób osiągnęło świetne rezultaty po tym, jak podążali za tym środkiem do pieczenia i oleju rycynowego przez miesiąc. Działa to głównie dlatego, że olej rycynowy ma zdolność rozpraszania patologicznego wzrostu. Najlepszą częścią tego zabiegu jest to, że nie pozostawia żadnych brzydkich blizn.

soda oczyszczona i olej rycynowy

Weź łyżeczkę sody oczyszczonej i dodaj do niej około trzech lub czterech kropli oleju rycynowego. Zmiksuj odpowiednio, aby uzyskać lepką konsystencję.
Zastosuj go na mole tuż przed pójściem do łóżka. Osłoń obszar za pomocą bandaże samoprzylepne lub taśmy medyczne. Następnego ranka zdejmij ją zaraz po przebudzeniu. To pomoże ci pozbyć się pieprzy w ciągu miesiąca.

3. Sok ananasowy

Sok z ananasa

Sok z ananasa zawiera kwas cytrynowy, który pomaga rozpuszczać pieprzyki i wydziela je w ciągu kilku dni.
Weź bawełnianą kulkę, zanurz ją w soku ananasowym i nałóż na mol.
Zostaw to na swoim pieprzu przez co najmniej cztery godziny na noc.
Powtarzaj to codziennie, aż zniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.