Przychodnia specjalistyczna w Lublinie

Kiedy zgłosić się do Kariologa? Przychodnia specjalistyczna w Lublinie

Kardiolog to specjalista medyczny, który diagnozuje różne choroby układu krążenia. Konsultacja kardiologiczna może obejmować bardzo szeroki zakres w zależności od aktualnego stanu pacjenta i konkretnej choroby. Poradnia Kardiologiczna Centrum Medyczne PROVIVO to miejsce, w którym pacjenci z chorobami serca i układu krążenia mogą znaleźć specjalistyczną pomoc i personel medyczny. Znajdziesz tam takich specjalistów jak ginekolog, kardiolog czy urolog Lublin.

Zaburzenia rytmu serca — kardiolog Lublin

Istnieje co najmniej kilka objawów, które mogą być chorobą serca. Ból w klatce piersiowej jest najczęstszym objawem skłaniającym pacjentów do wizyty u kardiologa. Pacjenci podejrzewają, że odczuwanie bólu w okolicy serca jest najprawdopodobniej związane ze stresem. Tymczasem ból w klatce piersiowej może być również związany z chorobą serca, ale może być również spowodowany innymi „niekardiologicznymi” przyczynami.
Ważny jest charakter odczuwanego bólu. Kardiolog Lublin prawdopodobnie zada nam pytania dotyczące natury bólu. Ból związany z chorobami serca jest dość wyjątkowy. Ból związany z chorobą niedokrwienną serca jest spowodowany uciskiem, pieczeniem lub rozciąganiem w obszarze i zwykle pojawia się podczas ćwiczeń i ustępuje po odpoczynku. Nie ma charakteru dźgnięcia w jednym miejscu, ale jest rozproszony i często promieniuje do lewej ręki lub szczęki. Duszność, duszność, niezdolność do większego wysiłku i zmęczenie również powinny skłonić do wizyty u kardiologa. Mogą to być objawy choroby niedokrwiennej serca, zaburzenia rytmu serca. Musimy również zwrócić uwagę na uczucie lub nieregularne bicie serca. Warto mierzyć sobie puls. Innym niepokojącym objawem są omdlenia i omdlenia, które są związane np. wady serca lub zaburzeniami rytmu serca. W centrum medycznym PROVIVO wykonamy takie badania jak: badanie elektrofizjologiczne, czy echo serca, które może odczytać specjalista chorób wewnętrznych.

Czy osoby zdrowe powinny profilaktycznie zgłosić się do kardiologa?

Jeśli ktoś czuje się dobrze, nie ma potrzeby konsultowania się ze specjalistą. Jeśli jednak my sami jesteśmy w dobrym zdrowiu, ale nasi rodzice lub nasi bracia i siostry cierpią na przykład na dziedziczne zaburzenia rytmu serca, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą. Niektóre kardiomiopatie lub kanałopatie zdiagnozowane u krewnego mają podłoże genetyczne, a zatem mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jeśli nasi rodzice lub nasi bracia i siostry mają taką chorobę, to warto skonsultować się z jednym i przeprowadzić odpowiednie badania.

Jak przygotować się do wizyty u kardiologa?

Po pierwsze, należy przynieść ze sobą wyniki badań i kartę wypisu ze szpitala. Często przed różnymi procedurami wykonuje się EKG metodą holtera. Warto zabrać je ze sobą, dzięki temu możesz porównać wyniki obecnych i poprzednich. Dynamika widocznych zmian w zapisie EKG może powodować choroby serca, więc jest to bardzo ważna informacja dla lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.