Wybielanie zębów metodą nakładkową – czy możesz zrobić to w domu?

Zdrowe zęby to nie wszystko – istotny jest także ich wygląd! Chcesz cieszyć się doskonale białym uśmiechem? Zdecyduj się na wybielanie zębów. Obawiasz się, że staranne przeprowadzenie zabiegu wymaga poświęcenia długich godzin na wizyty w gabinecie stomatologicznym? Nie, jeśli zdecydujesz się wybielić zęby w domu!

Przygotowanie zębów do wybielania

Decydując się na wybielanie zębów w domu, warto wybrać metodę nakładkową. Zwłaszcza że gotowe, profesjonalne zestawy są dostępne w sprzedaży, i, co więcej – są przeznaczone do użytku domowego. Nie oznacza to jednak, że ich wykorzystanie nie powinno być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. O czym koniecznie musisz pamiętać?

 

Przede wszystkim – o możliwości przeprowadzenia zabiegu wyłącznie na w pełni zdrowych zębach. Jeśli planujesz wykorzystać zestaw do wybielania nakładkowego samodzielnie, umów się na wizytę u stomatologa. Dentysta poinformuje Cię o konieczności uzupełnienia ubytków, usunięcia próchnicy albo przeprowadzenia leczenia kanałowego. Dlaczego jest to istotne? Ze względu na działanie pasty wybielającej – jeśli dostanie się do zębiny w trakcie procesu wybielania, może spowodować nie tylko nieprzyjemny ból, ale także – poważne uszkodzenia. To jednak nie wszystko – kiedy wszystkie niedoskonałości będą opanowane, warto zdecydować się na usuwanie kamienia nazębnego.

 

Wybielanie zębów w domu jest bezpieczne!

Przygotowanie zębów do zabiegu wybielania zostało zakończone? Kolejnym etapem będzie samodzielne przygotowanie nakładki. Decydując się na kompletny zestaw, zawierający preparat aktywujący i usuwający płytkę nazębną, prearat wybielający oraz szyny, czyli nakładki termokurczliwe nie napotkasz na żadne trudności, a aplikacja żelu okaże się wygodna! Wszystko dzięki dołączonej do zestawu instrukcji.

 

Domowe wybielanie zębów wykazuje się wysoką skutecznością. Już pierwsze użycie nakładek z żelem wybielającym zapewnia usunięcie pigmentów kawy, herbaty lub wina i pozostawia efekt wyraźnie bielszego uśmiechu. Warto jednak pamiętać, że ich użytkowanie niesie pewne ograniczenia. Pełne bezpieczeństwo zapewnisz sobie, nie używając nakładek podczas jedzenia lub palenia tytoniu i nie narażając strzykawek z żelem wybielającym na działanie zbyt wysokich i zbyt niskich temperatur.

 

Sprawdź, kiedy wybielanie zębów musi zaczekać!

Wybielanie zębów w domu jest bezpieczne – pod warunkiem, że sprawdzisz, czy jest również dla Ciebie! Kto powinien zaczekać z przeprowadzeniem zabiegu? Przede wszystkim osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, kobiety w ciąży i matki karmiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.