Najlepsze obuwie dla osób pracujących w branży medycznej

Branża medyczna jest bardzo szeroką dyscypliną, w której pracują między innymi lekarze, pielęgniarki, stomatolodzy i wielu innych specjalistów. Zazwyczaj jest to praca na stojąco lub w ciągłym ruchu, dlatego też znacząco obciąża układ ruchowy człowieka. Wszystkie osoby pracujące w branży medycznej powinny, zatem odpowiednio dbać o swoje zdrowie i higienę.

Jednym ze sprawdzonych sposobów zwiększających codzienny komfort lekarzy jest korzystanie z medycznego obuwia. Wysokiej jakości buty medyczne umożliwiają wygodne i stabilne poruszanie się po różnego rodzaju nawierzchniach. Chronią przed wchłanianiem wilgoci, gwarantują przepływ powietrza, a także doskonale podtrzymują stopę i zapobiegają jej przesuwaniu.

Obecnie wielu lekarzy traktuje obuwie medyczne, jako konieczność, dzięki temu nie cierpią oni na schorzenia stóp i inne choroby. Według licznych badań niewłaściwie dobrane obuwie używane w miejscu pracy jest przyczyną około 15 % uszkodzeń ciała. Urazy stóp prowadzą do uczucia większego zmęczenia i dyskomfortu, a także powodują dolegliwości pleców, szyi, kolan i bioder.

Czym powinny charakteryzować się dobrej jakości buty medyczne?

Osoby pracujące w branży medycznej każdego dnia pokonują wiele kilometrów, schylają się nad pacjentami i przez długi czas utrzymują niewygodną pozycję. Jeżeli dodatkowo korzystają z niewłaściwie dobranego obuwia mogą naprawdę sobie zaszkodzić. Odciski, otarcia i odparzenia to najmniejszy problem. Stosowanie nieodpowiedniego obuwia potrafi doprowadzić do bardzo poważnych chorób i zwyrodnień stóp.

Wybierając obuwie medyczne należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Podczas długich dyżurów stopy mogą nieco puchnąć, dlatego też najlepiej decydować się na luźniejsze fasony. Oczywiście nie należy kupować za dużych butów, lecz wybierać odpowiedni rozmiar i wygodną konstrukcję. Jeżeli buty będą dobrze się układać za dnia i wieczorem, zostawiać dużo miejsca na palce i dawać poczucie luzu to z pewnością okażą się doskonałym zakupem. Dobrym rozwiązaniem są buty, które posiadają sznurówki lub regulowane paski, umożliwiające precyzyjne dopasowanie obuwia do danej sytuacji.

Ponadto buty medyczne powinny dobrze amortyzować wstrząsy i być stworzone z przepuszczających powietrze materiałów. Odpowiednie wentylowanie stopy pozwoli zabezpieczyć ją przed otarciami, odparzeniami, a nawet chorobami grzybiczymi. Jednym z najlepszych rodzajów obuwia medycznego ,,oddychającego” są buty wykonane z naturalnej skóry.

Obuwie medyczne Dr Leon

Wysokiej jakości i właściwej konstrukcji obuwie medyczne pozwala czuć się komfortowo, czysto i stabilnie. Umożliwia przyjemne i wygodne wykonywanie długich dyżurów. Pozwala swobodnie poruszać się po różnego rodzaju nawierzchni, chroni przed wilgocią, a także gwarantuje komfort higieniczny. Dobrej jakości buty medyczne produkuje między innymi polska firma Dr Leon.

Obuwie medyczne Dr Leon powstaje z naturalnych i wysokiej jakości surowców. Zapewnia dobrą przyczepność do podłoża w każdych warunkach. Buty sprawdzają się na śliskich i gładkich podłogach, jak również na chropowatych powierzchniach. Charakteryzują się antypoślizgową podeszwą oraz autonomicznym podparciem stopy.

Buty medyczne Dr Leon odznaczają się solidną konstrukcją, która wspomaga naturalny ruch nogi przy każdym kroku. Wykonane są z naturalnej skóry oraz tworzywa sztucznego. Skórzane podparcie łuku i zagłębienie pod piętę, sprawiają, że but idealnie dopasowuje się kształtu stopy i jest przyjazny dla skóry. Obuwie medyczne Dr Leon doceniane jest za:

  •       zastosowanie naturalnych produktów – 100% skóry licowej
  •       piankową warstwę masującą stopę
  •       antypoślizgową podeszwę
  •       odpowiednią cyrkulację powietrza
  •       podparcie łuku poprzecznego i podłużnego
  •       wsparcie pod palce
  •       zagłębienie pod piętę

Poruszanie się w obuwiu medycznym Dr Leon pozwala poczuć wysoki komfort, ochronić stopy przed wilgocią i bakteriami, a także zabezpieczyć przed możliwymi schorzeniami. Buty medyczne Dr Leon stworzone są z odpornych i wytrzymałych materiałów, a ich właściwa pielęgnacją umożliwia długoterminowe i bezawaryjne użytkowanie.

Wybierając buty medyczne należy zwrócić uwagę na ich konstrukcję oraz materiały użyte do produkcji. Warto decydować się na buty wygodne, lekkie i wyposażone w liczne zabezpieczenia (antypoślizgowa podeszwa, warstwa masująca) np. obuwie medyczne Dr Leon. Najmniej istotną kwestią jest wygląd obuwia medycznego. Buty medyczne nie muszą być modne i rzucające się w oczy, powinny prezentować się estetycznie i schludnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.