Depilacja laserowa – krótka droga do gładkiej skóry

Problem niechcianych włosków w nieodpowiednich miejscach to zmora wielu kobiet. Codzienna tradycyjna depilacja zajmuje nie tylko mnóstwo czasu ale często jest też przyczyną powstawania nieestetycznych i bolesnych ranek spowodowanych przez wrastające włoski. Te małe ranki potrafią przeistoczyć się w naprawdę bolesne rany. Zapalenie mieszków włosowych dotyka aż 75% osób usuwających nadmierne owłosienie metodami mechanicznymi. XXI wiek wymusza na nas doskonałość, a co za tym idzie również idealnie gładką, nieskazitelną skórę.

Nogi, pachy oraz miejsca intymne to partie ciała najczęściej poddawane depilacji. Wiele kobiet ma problem z nadmiernych owłosieniem również w innych rejonach, na przykład na przedramionach czy też pod nosem. Ponadto coraz więcej przedstawicielek płci pięknej czuje się komfortowo tylko wówczas kiedy ich skóra jest idealnie gładka. Jak to zrobić? Na pomoc przychodzi nam innowacyjne rozwiązanie – depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – czy boli?

Czy depilacja laserowa boli? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet rozważających skorzystanie z tej innowacyjnej i skutecznej metody depilacji.Rzesza fanek depilacji laserowej twierdzi zgodnie, że depilacja laserowa nie boli. Zapytaliśmy specjalistę w tym zakresie co sądzi na ten temat.

Depilacja laserowa nie jest bolesna. Niektóre osoby mające bardzo niski próg bólu mogą odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort podczas zabiegu. powiedziała Edyta Mikulska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Warto wiedzieć, że laser do depilacji Vectus to innowacyjny produkt, który używany jest na całym świecie, obecnie również Polki mogą skorzystać z tego bezbolesnego, wspaniałego rozwiązania i pozbyć się nadmiernego owłosienia z danej partii ciała raz na zawsze, bez bólu, cierpienia i marnowania czasu.

Depilacja laserowa przeprowadzana jest przez specjalistów z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i pozwala na pozbycie się aż 95% niechcianych włosów z danej partii ciała. Pozostałe 5% włosków, których nie uda się usunąć podczas całej serii zabiegów to włosy, które po prostu nie były w fazie wzrostu podczas wykonywania depilacji. Aby pozbyć się pozostałego owłosienia wystarczy raz udać się na zabieg depilacji laserem Vectus. Pamiętajmy, że depilacja laserowa wymaga wykonania kilku zabiegów w odstępie czasowym od czterech do dziesięciu tygodni.

Powracając do tematu bólu, a raczej dyskomfortu mogącemu towarzyszyć temu zabiegowi, to najczęstszą partią ciała, która może być najmniej komfortowa podczas przeprowadzania zabiegu jest strefa bikini. To właśnie depilacja laserowa bikini uważana jest za tę najmniej przyjemną. Dlaczego? Ponieważ jest to strefa niezwykle unerwiona, a skóra jest cienka i przez to bardzo wrażliwa. Pamiętajmy jednak o tym jak mocny ból i ogromny dyskomfort potrafimy przeżyć mając do czynienia na przykład z zapaleniem mieszków włosowych w okolicach intymnych w przypadku przeprowadzania depilacji mechanicznej. W odróżnieniu od tej ostatniej, depilacja laserowa przeprowadzana jest w seriach i po jej ukończeniu efekty będą trwałe.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Z profesjonalnego zabiegu depilacji laserowej może skorzystać każdy, kto ceni poczucie estetyki i pełnego komfortu, każdy, kto uważa, że nadmierne owłosienie stanowi nie tylko problem kosmetyczny ale również higieniczny. Pamiętajmy, że na włoskach gromadzą się liczne bakterie, które są siedliskiem całej masy chorób. Większość kobiet czuje się niekomfortowo kiedy nie zdąży przeprowadzić tradycyjnej depilacji. Po użyciu lasera możemy zapomnieć o tym problemie ponieważ efekt laseroterapii jest trwały.

Depilacja laserowa pozwala nam pozbyć się owłosienia bardzo szybko, pierwsze widoczne efekty zauważymy już po pierwszym odbytym zabiegu. Rozwiązanie to jest idealne również dla osób, które borykają się z problemem nadmiernej potliwości. Pozbycie się zbędnego owłosienia w sposób znaczny poprawia komfort życia takich osób. Przykładem może być tutaj choćby depilacja laserowa pach.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Każdy wykonywany zabieg musi być przede wszystkim bezpieczny dla osoby poddającej mu się. Podkreślamy, że depilacja laserowa to zabieg bezpieczny i ogólnodostępny. Z metody tej nie powinniśmy jednak korzystać w przypadku występowania takich czynników i jednostek chorobowych jak:

 • wirusowe oraz bakteryjne infekcje skóry,

 • grzybica skóry,

 • ciąża i karmienie piersią,

 • nadmierna opalenizna,

 • podrażnienia skóry,

 • przyjmowanie retinoidów,

 • bielactwo,

 • łuszczyca.

Proces poddawania się serii zabiegów depilacji laserowej warto rozpocząć w miesiącach jesiennych lub zimowych, kiedy to nasza skóra nie jest stale eksponowana na działanie promieni słonecznych. Pamiętajmy, że nadmierna opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej z uwagi na możliwość przebarwień oraz podrażnień. Jeśli uznamy, że chcemy jednak rozpocząć zabiegi wiosną lub latem, naszymi przyjaciółmi, z którymi nigdy nie powinniśmy się rozstawać stanowić będą kremy z najwyższymi filtrami.

Jak się przygotować do zabiegu?

Istnieje kilka zasad, do których osoby poddające się serii zabiegów powinny się zastosować dla swojego dobra i dla maksymalizacji efektów, a mianowicie:

 • partia ciała, która będzie poddana zabiegowi musi zostać bardzo dokładnie ogolona w przeddzień, a najlepiej w dniu zabiegu

 • na miesiąc przed zabiegiem nie wykonuje się zabiegów usuwania zbędnego owłosienia metodą woskowania, depilacji elektrycznej ani wyrywania pęsetą, czyli nie usuwamy włosów wraz z cebulkami

 • przygotowując się do zabiegu nie wolno używać kremów zawierających wit. A, wit. C ani kwasów owocowych

 • na 7 dni przed planowanym zabiegiem nie przyjmuje się leków fototoksycznych oraz fotoalergicznych. W tym miejscu warto podkreślić, że działanie takie mają również niektóre zioła, takie jak nagietek. Pamiętajmy również, że herbaty zawierające takie zioła również powinniśmy wykluczyć z naszej diety.

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest niemalże bezbolesna, jednak oczywiście mogą wystąpić niewielkie podrażnienia skóry oraz zaczerwienienia w miejscu, w którym depilacja była wykonywana. Dziać się może tak do 3 dni po przeprowadzonym zabiegu.

W tym czasie warto sięgnąć po tzw. SOS dla skóry, czyli ogólnodostępne maści typu Alantan czy Penathen.  Również opalanie powinno zejść na dalszy plan przez okres kilku tygodni, a korzystanie z sauny i basenu zaleca się ograniczyć do możliwego minimum. Warto pamiętać, że jeżeli zabieg miał miejsce wiosną lub latem, powinniśmy zabezpieczać skórę kremem z jak najwyższym filtrem UVA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.