Jak nie zniszczyć włosów prostownicą?

Coraz częściej jest tak, że kobiety, które mają kręcone włosy, marzą o prosty, a te z prostymi o kręconym. Takie pragnienia doprowadziły do wzrostu popularności prostownicy, która jest również wykorzystywana do modelowania włosów np. gdy chce zrobić loki lub fale. Każde nieumiejętne stosowanie prostownicy niszczy i osłabia nasze włosy, które w konsekwencji stają się kruche i łamliwe. Jak zatem temu zapobiec? Odpowiedź i wskazówki znajdziecie poniżej!

Błędy, których należy unikać:

  • Nadmierne nagrzewanie prostownicy to chyba jeden z najczęściej popełnianych błędów. Mylnie zakładam, że im wyższa temperatura, tym lepszy i szybszy efekt. Postaraj się zacząć od najniższej temperatury np. 180 stopni, dzięki temu Twoje włosy nie będą aż tak przesuszone.
  • Brak środków ochronnych. Jest coraz więcej kosmetyków, które chronią nasze włosy przed wysoką temperaturą. Zanim zaczniesz przygodę z prostownicą lub suszarką, ochroń swoje włosy przed szkodliwym działaniem ciepła!
  • Prostowanie stale tego samego pasma włosów powoduje, że z czasem prostownica pozostawia po sobie ślady, których nie możemy się pozbyć. Dodatkowo powtarzanie tej samej czynności – w tym samym miejscu – podwójnie wysusza i niszczy włosy.
  • Brak przygotowania włosów do prostowania naraża włosy na kolejne niebezpieczeństwo. Przed użyciem prostownicy, postaraj się zadbać o to, aby włosy były maksymalnie proste. Wyczesz dokładnie każde pasmo i spróbuj wygładzić je z pomocą suszarki. Dzięki temu ingerencja prostownicy będzie minimalna.
  • Prostowanie mokrych włosów jest niebezpieczne! Jeżeli z Twojej prostownicy wydobywa się dym, natychmiast przerwij czynność i wysusz dokładnie włosy. Wyjątek stanowią prostownice dostosowane do tego typu zabiegów.
  • Włosy proste jak druty. Przeważnie próbujemy wyprostować włosy maksymalnie od linijki. Pomyśl jednak o tym, że o wiele ładniej wyglądają włosy, które są lekko podniesione u nasady i zachowują swój naturalny wygląd, niż te, które sprawiają efekt tłustych i sztucznych włosów.
  • Koniec z pielęgnacją takie zachowanie przeważnie towarzyszy nam, gdy nie prostujemy włosów. Jest to poważny błąd, który doprowadzi do pogorszenia kondycji włosów. Jeżeli prostujesz włosy od czasu do czasu, musisz pamiętać o ich stałym i prawidłowym nawilżeniu. Stosuj szampony, odżywki i maski przeznaczone do suchy i łamliwych włosów.

 

Każda ingerencja ciepła na naszych włosach osłabia ich strukturę oraz wysusza. Jednak jeżeli zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie włosów i skóry głowy, możemy być pewni, że tylko polepszymy ich kondycję!

Zobacz ranking prostownic: TOP 10 najlepsze prostownice do włosów – ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.