Manicure hybrydowy

Idealny manicure to podstawa w nieskazitelnym wyglądzie w dzisiejszych czasach. Kobiety coraz częściej wybierają żele lub hybrydy zamiast zwykłego, tradycyjnego malowania paznokci. Są one wytrzymałe i można je nosić nawet do dwóch tygodni. Wykonywane są w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Mnóstwo osób posiada także swój własny zestaw do hybryd, co pozwala na samodzielne wykonanie tego rodzaju manicure oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

Czego potrzebujemy do zrobienia idealnego manicure hybrydowego?

Niezbędnym elementem do wykonania hybrydy jest lampa, najlepiej UV/LED o jak najwyższej mocy (36w lub 48w). Wtedy będziemy mieli pewność, że lakier będzie doskonale utwardzony. Należy pamiętać, że zwykle tzw. mostki ze względu na swoją słabą moc, mogą za słabo utwardzić lakier za pierwszym razem. W związku z tym często trzeba to robić minimum 2 razy, co zwiększa całkowity czas wykonywania manicure i staje się mało komfortowe, ponieważ w lampie o większej mocy wystarczy 30-60 sekund na jedno utwardzenie. Kolejnymi ważnymi elementami są baza i top i wybrane kolory lakierów. Ten pierwszy nakłada się na początku, przed lakierem, a top na końcu, aby utrwalił lakier. Wszelkie cążki, patyczki do odsuwania skórek to także konieczność. Do tego cleaner, który odtłuszcza płytkę, aceton do zmywania, waciki bezpyłowe, oliwka do skórek, kopytko i folia do zdejmowania lakieru. I to wszystko, aby móc zacząć przygodę z hybrydą. Musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach jeśli chcemy, aby nasz manicure był perfekcyjny:

  • baza, top i lakiery powinny być jak najlepszej jakości, najlepiej znanych i sprawdzonych firm, wtedy mamy pewność, że hybryda będzie się dobrze trzymać,
  • warstwa lakierów nie może być gruba, gdyż cały manicure wyjdzie nieestetyczny i mało atrakcyjny, mogą pojawić się pęcherzyki powietrza,
  • trzeba dokładnie oczyść płytkę cleanerem, to podstawa, aby cały manicure wyszedł idealny,
  • podczas ściągania hybrydy nie można piłować czy odrywać lakieru ponieważ niszczymy tym sposobem nasze paznokcie.

 Jak zrobić manicure hybrydowy?

Najpierw należy przygotować paznokcie, czyli nadać im kształt i odsunąć skórki. Później dokładnie przetrzeć cleanerem używając do tego specjalnych bezpyłowych wacików. Następnie nałożyć bazę (i utwardzić zwykle około 30-60 sekund), później wybrany lakier i również utwardzić (zwykle nakłada się 2 warstwy lakieru), a na końcu top (i znów utwardzić) po czym przetrzeć cleanerem, aby pozbyć się lepkiej warstwy. Przed nałożeniem topu można pokusić się o wszelkie wzorki, stempelki czy inne dodatki. Na koniec należy przetrzeć skórki odżywką i voila. Mamy piękny, idealny manicure hybrydowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.