Zalety jogi w utrzymaniu zdrowej skóry

Każda osoba, niezależnie od płci marzy o osiągnięciu zdrowej i promiennej skóry, która świeci od wewnątrz. Ale w dzisiejszym świecie, w którym jesteśmy otoczeni przez zanieczyszczenia i toksyny przez cały czas, możliwość posiadania naturalnie świecącej skóry wydaje się nieosiągalnym i nierealistycznym pragnieniem. Nawet surowa pogoda i promienie UV również zbierają żniwo na twojej skórze. Ale co jeśli powiem ci, że ostateczna odpowiedź na pytanie, jak mieć świecącą skórę naturalnie leży w korzyściach z jogi, pranajamy i medytacji? Tak, to prawda, a wyniki można zauważyć w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia pracy z asanami.

15 najlepszych asan jogi i pranajamy dla naturalnie świecącej skóry

Joga i Pranajama to dwie skuteczne rzeczy, które możesz ćwiczyć codziennie, aby Twoja skóra była piękna, młodzieńcza i świecąca przez cały czas. Istnieje wiele pozycji, technik oddechowych i gestów, które możesz opanować, aby poradzić sobie z problemami ze skórą.

Joga zapewnia naturalny blask skórze, wypłukując toksyny z organizmu. Pomaga również w regulacji układu trawiennego i wydalniczego, który pomaga lepiej funkcjonować w wewnętrznym systemie oczyszczania.
Kojąca joga pomaga w rozluźnieniu umysłu i ciała i zmniejsza stres. Stres może sprawić, że Twoja skóra stanie się nudna, zmęczona i wyczerpana. Joga odmładza i rewitalizuje skórę i sprawia, że ​​jest ona wolna od skazy dzięki zmniejszeniu poziomu stresu.
Alergie lub zanieczyszczona krew mogą prowadzić do infekcji, wrzodów i pryszczów. Joga pomaga w leczeniu infekcji skórnych i alergii poprzez utrzymywanie prawidłowego krążenia krwi i wypłukiwanie toksyn z krwi.
Joga sprzyja spokojnemu śnie. Brak spokojnego snu może sprawić, że Twoja skóra straci swój naturalny blask i blask.
Joga pomaga skórze stać się zwartą i jędrną i zapewnia naturalny lifting, zmniejszając w ten sposób zmarszczki i drobne linie.

10 niesamowitych jogi dla zdrowej i świecącej skóry

Garść jogi i medytacji wymienionych poniżej może pomóc ci osiągnąć młodszą i ładniejszą skórę poprzez poprawę przepływu krwi do nerwów obecnych pod twoją twarzą, która pomaga w odnowie komórek skóry. Poświęć co najmniej 15-20 minut na te asany jogi każdego dnia, aby zobaczyć niesamowite rezultaty w ciągu kilku tygodni.
Sarvangasana

Znany również jako stojak na ramiona, jest to najbardziej skuteczna joga dla świecących cery, która poprawia strukturę i jakość skóry poprzez promowanie krążenia krwi w kierunku twarzy. Jak sama nazwa wskazuje, ta szczególna asana jest korzystna dla całego ciała jednostki. Ćwiczenie tej pozycji przez 3 do 5 minut każdego dnia działa jak niesamowite naturalne lekarstwo na pryszcze, trądzik i skazy, a także pomaga pozbyć się zmarszczek i otępienia.Naturalne lekarstwo na pryszcze, trądzik i skazy, a także pomaga uzyskać pozbyć się zmarszczek i otępienia.

SarvangasanaLie na twoich plecach; podnieś nogi i tors z podłogi tak, aby twoje ciało spoczywało na twoich barkach. Używaj rąk, aby utrzymać biodra z podłogi. Zamknij oczy i oddychaj głęboko w tej pozycji przez 30 sekund do 1 minuty i powoli powróć do pozycji wyjściowej.
Halasana

Znany jest również jako pozycja Plow i jest to jedna z najlepszych asan dla uzyskania naturalnie świecącej, zdrowej skóry. Ta asana pomaga poprawić proces trawienia, który jest niezbędny dla świecącej i zdrowej skóry. Jest to również joga uzdrawiająca dla dolnego odcinka kręgosłupa i bólu stawu biodrowego, który łagodzi napięcie w dolnej części pleców i zwiększa metabolizm.

halasanaLie na plecach i stopniowo podnieś nogi i tors z podłogi i opuść nogi za głową, aby dotknąć ziemi. Pozostań w tej pozycji przez 10 do 15 sekund i wróć do relaksującej pozycji. Możesz trzymać plecy jako wsparcie podczas tej asany.
Uttanasana

Jest to pochylona do przodu, która promuje przepływ krwi do twarzy i sprawia, że ​​jest to jedna z funkcjonalnych pozycji jogi dla rozświetlonej skóry. Ta pozycja jogi zwiększa dostarczanie tlenu do komórek skóry i dostarcza pomocnych substancji odżywczych, które zwalczają szkody spowodowane przez wolne rodniki i zachęca do odnowy komórek skóry. Jest to jedno z najłatwiejszych ćwiczeń redukujących tkankę tłuszczową brzucha bez konieczności wkładania dużego wysiłku.

UttanasanaStand prosto z zamkniętymi stopami i podniesionymi rękami nad głową. Teraz pochyl się do przodu od miednicy i postaraj się dotknąć ziemi, trzymając nogi prosto. Miej zamknięte oczy i niech swobodnie zwisa twoja głowa. Spróbuj zatrzymać się w pozycji wygięcia do przodu przez 1 minutę, a następnie stopniowo powracaj do pozycji stojącej.
Skręt Bharadvaja

Poprawa zdrowia trawiennego jest ostateczną odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób naturalnie uzyskać świecącą skórę. Siedzący skręt pomaga poprawić trawienie i wyprowadzić toksyczne i szkodliwe substancje z narządów. Czyszczenie ciała o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.