Sprawdzona i fachowa dieta!

Dieta oxy to inaczej dieta proteina stworzona przez Polkę – Patrycję Mazur. W przeciwieństwie do diety Dunkana (opierającej się również na białkach) ma ona nie szkodzić organizmowi, dzięki kilku prostym zasadom.

Zasady

Dieta oxy to w pewnym rodzaju dieta przez internet ponieważ dostępna jest w wersji elektronicznej. Użytkownik zakłada specjalne konto i wypełnia test (całkowicie za darmo) psychometryczny z informacjami między innymi o swoich wymiarach, płci, wieku i celu do jakiego się dąży. Po jego wykonaniu otrzymuje się jadłospis, składający się z pięciu posiłków dziennie, wraz z listą zakupów i przepisem jak przygotować odpowiednie dania. Dieta oxy złożona jest z 4 części i etapu wyjścia. Dania przygotowane są pod każdą fazą. W celu zwiększenia różnorodności podane są w niej nawet alternatywy.

Ważność Shake’u

Za najważniejszy element, a jednocześnie zasadę w diecie oxy można uznać shake, występujący w drugiej i trzeciej części. Przygotowuje się go z kefiru/maślanki/wody z dodatkiem świeżej żurawiny i otrębów owsianych. To właśnie on sprawia, że cała dieta jest bezpieczniejsza niż wersja Dunkana. Shake bowiem ma pozbyć się toksyn z organizmu i oczyścić drogi moczowe.

Etapy

Jak już wspomniano dieta oxy składa się z czterech etapów + wyjścia. Początkowo jednak na całość składały się tylko trzy części. Każda faza trwa 7 dni, a wyglądają następująco:

  • Detox – oczyszczenie organizmu z toksyn poprzez spożywanie koktajli oczyszczających. W ten sposób organizm ma zostać przygotowany do tracenia wagi, a przy okazji uzyska się pozytywne efekty na włosach, skórze i paznokciach.
  • Fat Burning – jak sama nazwa wskazuje skupia się na spaleniu tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. Dzieje się tak poprzez dynamiczne pobudzenie metabolizmu. Posiłki to głównie białko zwierzęce oraz shake.
  • Step – do jadłospisu dodaje się białko roślinne tak, aby wyrównała się jego ilość z białkiem zwierzęcym. Shake nadal jest obecny. Chudnie się i jednocześnie powoli utrwala ten stan.
  • Balance – ten etap skupia się na utrwaleniu efektu. W diecie pojawiają się następne produkty tak aby wszystkie składniki odżywcze znajdowały się w normie.
  • Stabilizacja – polega na odpowiednim powrocie do codziennego odżywiania się bez efektu jojo.

Efekty

W efekcie, po i w czasie stosowania diety oxy jej użytkownicy oprócz utraty wagi, mają mieć między innymi lepsze samopoczucie, odporność, lepszy stan skóry, włosów i paznokci. Co do wagi, chudnie się zdrowo czyli około 0,5-1 kilograma w ciągu tygodnia.

Przeciwwskazania

Diety nie mogą stosować kobiety ciężarne lub w czasie karmienia, ludzie chorujący na cukrzycę, choroby wątroby lub nerek i osteoporozę. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, przed zastosowaniem diety najlepiej udać się do lekarza w celu sprawdzenia czy jest ona odpowiednia dla organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.