Poznaj jedną z najlepszych diet na odchudzanie!

Czym charakteryzuje się dieta ketogeniczna?

Statystyki pokazują, że dieta ketogeniczna jest w naszym kraju z miesiąca na miesiąc coraz popularniejsza. Dlaczego tak się dzieje? Czy warto ją stosować? Jakie produkty trzeba szczególnie wziąć pod uwagę? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto stosować dietę ketogeniczną?

Składa się na to kilka czynników. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

  • możliwość skutecznego zrzucenia zbędnych kilogramów
  • lepsze funkcjonowanie organizmu
  • mniejsza podatność na choroby
  • lepsze samopoczucie
  • szybsza regeneracja organizmu po wysiłku
  • bardziej atrakcyjna sylwetka

Dieta ketogeniczna – najważniejsza zasady

Bardzo ważne jest to, żeby na początek zaplanować, a potem kupić produkty charakteryzujące się wysoką jakością. Niestety, wiąże się to z wydatkami. Dla wielu osób jest to najważniejszy minus tego rodzaju diety. Druga strona medalu jest jednak taka, że ten sposób odżywiania jest naprawdę bardzo skuteczny. Najważniejsza zasada mówi, że tłuszcze nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone muszą być jedzone w stosunku 1:1:1. To oznacza, że analizując konkretny okres należy tak zaplanować jadłospis, aby znajdowało się w nim dokładnie tyle samo wyżej wymienionych elementów.

Bardzo dużo osób zastanawia się, jakie są optymalne źródła tłuszczów. Jeśli chodzi o tłuszcze nasycone, można spożywać takie źródła tłuszczy zwierzęcych, jak na przykład udko z kurczaka, boczek czy stek wołowy. Źródłami tłuszczów jednonienasyconych są natomiast takie produkty, jak na przykład oliwa z oliwek, orzechy czy oliwki. Na koniec pozostały tłuszcze wielonienasycone. Należy zaznaczyć, że tutaj warto zadbać o jedzenie ryb, oleju lnianego, siemienia czy jajek. Bardzo ważne jest również to, aby zadbać o suplementację kwasów omega-3 .

Jakie są źródła białek?

W diecie ketogenicznej nie może zabraknąć również białek. Zdrowe źródła to białka zwierzęce oraz nabiał. Jakie produkty można spożywać? Pewnie dla wielu osób będzie to ciekawostką, ale źródła białka zwierzęcego to na przykład dobrej jakości kiełbasy. Wszystko dlatego, że zazwyczaj w dietach wyklucza się takie elementy. Ten rodzaj żywienia nie zabrania takich elementów, chociaż oczywiście kiełbasy powinny pochodzić od znanych producentów i zawierać dużą ilość mięsa, a nie substancji konserwujących. Poza tym źródła białka zwierzęcego to mięso wołowe, cielęce, drób, jagnięcina czy nawet lubiany w naszym kraju boczek.

Odpowiednie źródła węglowodanów

  • błonnik
  • owoce – maksymalnie 10 g dziennie
  • warzywa (przede wszystkim zielone)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.