Pielęgnacja olejkiem rycynowym

Olej rycynowy stosowany jest od wieków jako lek na wiele dolegliwości. Jest to również świetny sposób, aby zadbać o swoją urodę. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry, włosów czy paznokci. Oto najciekawsze zastosowania oleju rycynowego. 

Olejek rycynowy na skórę

Olej rycynowy znany jest z właściwości bakteriobójczych i dlatego można stosować go do pielęgnacji cery trądzikowej. W tym celu należy:

  • dokładnie oczyścić twarz z wszelkich zanieczyszczeń
  • na zmienione chorobowo miejsca nałożyć olej rycynowy
  • pozostawić na około godzinę
  • zmyć po określonym czasie

Olej rycynowy można stosować także w celu natłuszczania i wygładzania skóry. Doskonale sprawdzi się w przypadku cery dojrzałej lub drobnych zmarszczek, gdyż posiada on zdolność niwelowania oznak starzenia się skóry. Ponadto może być stosowany na całe ciało, świetnie natłuszcza i przeciwdziała powstawaniu rozstępów.

Olej rycynowy także na włosy

Ten niepozorny olejek może być także idealny do pielęgnacji włosów. Posiada on liczne zastosowania, na przykład:

W celu wzmocnienia włosów, przyśpieszenia ich porostu i poprawienia stanu skóry głowy olej rycynowy można wcierać w skórę, najlepiej po zmieszaniu z innym olejkiem. Zabieg ten wykonuje się regularnie na godzinę przed myciem włosów, aby substancje aktywne zdążyły wniknąć w głąb skóry. Olej rycynowy można również stosować na długości włosów, na przykład nakładając go na ich długość przed myciem. Można próbować robić to na mokre lub suche włosy, metodą prób i błędów dojdzie się do najlepszego sposobu. Niewielką ilość produktu można również dodać do ulubionej maski czy odżywki. Z kolei w celu zabezpieczenia końcówek włosów, kilka kropelek wciera się w umyte, wilgotne włosy.

Inne zastosowanie oleju rycynowego

Olejek rycynowy sprawdzi się także w pielęgnacji rzęs, brwi oraz paznokci. Ze względu na przyśpieszenie porostu, może on zagęścić i wydłużyć brwi i rzęsy. Wystarczy wacikiem lub szczoteczką wcierać odrobinę olejku na czyste rzęsy i brwi. Podobnie jest w przypadku paznokci, zwłaszcza tych ze skłonnością do łamania się. Wcieranie olejku rycynowego w płytkę paznokci, polecane jest zwłaszcza osobom, które chętnie malują paznokcie, a więc poddają je destrukcyjnemu wpływowi tego typu zabiegom.

Aby zobaczyć doskonałe efekty, konieczna jest systematyczność w stosowaniu oleju rycynowego. Kuracja powinna trwać minimum miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.