Wszystko o wzmacnianiu mięśni nóg dla lepszych nóg i łydek

Czy jesteś kimś, kto absolutnie nie lubi dni na siłowni? W mediach społecznościowych znajdziesz śmieszne zdjęcia, które pokazują, jak ćwiczenia na nogach sprawiają, że jesteś zupełnie niezdolny do chodzenia następnego dnia, co sprawia, że ​​się kaszlisz, a twoje nogi wyglądają jak galaretki. Czy planujesz pominąć ćwiczenia nóg? Nie jest to najmądrzejsza rzecz, ponieważ aby uzyskać proporcjonalne ciało, musisz mieć mocne, stonowane nogi, które nie są zbyt grube ani zbyt cienkie. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak wzmocnić mięśnie nóg, jest to odpowiedni artykuł dla Ciebie.

wzmocnienie mięśni nóg

Nigdy nie lekceważ potęgi przysiadów. Tak, nie są łatwe do wykonania, zwłaszcza gdy łączy się je z innymi ćwiczeniami wzmacniającymi nogi, takimi jak rzuty czy potężne martwe linie, ale pochylają mięśnie. Czy teraz przypominamy ci spocone sesje na siłowni? Oprócz zmiany kształtu nóg, istnieją inne powody, dla których ćwiczenia nóg są absolutną koniecznością w Twoim systemie fitness. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, dlaczego musisz ćwiczyć te nogi.
Znaczenie silnych nóg

Waga mocnych nóg idzie o wiele głębiej niż twoje nogi wyglądają zgrabnie w szortach lub krótkich spódnicach. Ćwiczenia na nogach lub ćwiczenia wzmacniające kolana działają na mięśnie łydek, pośladków, mięśni biodrowych, ścięgien mięśnia czworogłowego. Konieczne jest również zwiększenie gęstości kości i wytwarzanie hormonu wzrostu. Poniższe punkty wyjaśniają, dlaczego musisz ćwiczyć nogi.
ważność silnych nóg Wzrasta Hormon wzrostu

Nie interesuje cię kulturystyka, ale nadal musisz mieć hormony wzrostu w swoim ciele. Powodem jest to, że hormony wzrostu wykonują szereg obowiązków dla ciała.

Hormony te pobudzają wzrost mięśni, więc oprócz wspomagania wzrostu nóg pomagasz całemu organizmowi wzrastać. Wyobraźcie sobie kogoś ciężko pracującego na siłowni, budującego mocne górne ciało, ale niższe ciało jest zaniedbane. Wynik końcowy wygląda bardzo nieprzyjemnie i nieproporcjonalnie.

Zapewnienie silnej bazy – Jeśli uprawiasz sporty kontaktowe, musisz mieć mocne nogi. Twoje nogi zapewniają ci podstawowe wsparcie, a ty musisz być silny i stabilny, szczególnie gdy przeciwnik próbuje Cię powalić. Silne nogi pomagają również w praktycznych zastosowaniach. Twój codzienny ruch, jak stanie, siedzenie, chodzenie po schodach, próba podniesienia czegoś z ziemi, wymaga wsparcia mięśni nóg. Musisz więc wzmocnić ruchy nóg podczas wykonywania codziennych obowiązków. I do tego potrzebne są najlepsze treningi na nogi.
Zmniejsz ryzyko kontuzji – wykonywanie ćwiczeń funkcjonalnych, takich jak przysiady i rzucanie, w dużym stopniu zmniejsza ryzyko obrażeń. Promuje stabilność twoich kolan i pomaga zapobiegać zużyciu i rozdarciu twoich ciężko pracujących kolan. Możesz także uniknąć nierównowagi mięśni poprzez wzmocnienie obszaru.

Spalisz więcej kalorii

Jak schudnąć? Jeśli to ci przeszkadza, to twoja odpowiedź to przysiady. Kto nie chce spalić więcej kalorii, zwłaszcza gdy ciężko się pocisz na siłowni próbując to zrobić? Kiedy wykonujesz przysiady lub lonży lub martwy ciąg, używasz maksymalnej liczby mięśni swojego ciała, więc oprócz tego okrągłego łupu i tych silnych cieląt, spalasz także dużo kalorii. Te wielofunkcyjne ruchy zwiększają tętno i zwiększają metabolizm oprócz Twojego

Te wielofunkcyjne ruchy zwiększają tętno i zwiększają metabolizm poza treningami cardio. Więc spróbuj wprowadzić więcej tych ruchów w swój system fitness i treningi w domu.
Zmniejszysz ból w dolnej części pleców

Dzięki naszemu stylowi życia; zawsze jesteśmy, narzekając na dręczące bóle pleców, które powstrzymują nas od pracy na najwyższym poziomie. Rozciąganie zginaczy biodrowych i wzmacnianie ścięgien podkolanowych, pośladków lub mięśni brzucha jest jednym ze sposobów radzenia sobie z bólem krzyża.

Martwe linie i przysiady są wymagające, musisz być twardy fizycznie i psychicznie. Wykonanie tych ćwiczeń znacznie zwiększa twoją mentalną i fizyczną siłę. Więc następnym razem, gdy unikasz robienia przysiadów, pamiętaj o wielu sposobach, w jakie przynosi to korzyści Twojemu ciału.
Utrata kości

Trening siłowy doskonale nadaje się do radzenia sobie z wyniszczającymi stanami, takimi jak zapalenie stawów i osteoporoza. Jeśli chcesz powstrzymać rozwój takiej utraty kości, musisz wprowadzić podwyżki cielęce, martwy ciąg, przysiady przednie i nóg do swojego reżimu fitness. Najlepiej jednak, jeśli skorzystasz z pomocy wykwalifikowanego trenera i lekarza.
Ćwiczenia nóg do zrobienia w domu

Duża górna część ciała i cienkie nogi nie są idealną kombinacją, prawda? Więc skup się na swoich nogach i stopniowo buduj ich siłę. Nawet jeśli nie jesteś biegaczem lub sportowcem, musisz zbudować func

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.