Jakie właściwości ma czystek?

Czystek to zioło, które swoją popularność zdobyło dość niedawno. Ludzie z całego świata powoli zaczynają się przekonywać do picia naparu z tego fantastycznego zioła, zachwalając jego wspaniałe właściwości. Warto wspomnieć, że czystek był znany ludziom już w czasach starożytnych, choć w nieco innej formie niż obecnie.

Pochodzenie 

Czystek nazywany jest różą skalną, ponieważ pochodzi ze wzgórz Krety. Można go znaleźć między innymi  we Francji, Włoszech, Bułgarii, Turcji, Syrii i Maroko. Kwitnie w postaci krzewu, który osiąga wysokość od 60 do 100 centymetrów. Jego wiaty są niezwykle delikatne, najczęściej występuje w kolorze białym lub różowym.

Właściwości 

Przede wszystkim wzmacnia nasz układ odpornościowy, a także oczyszcza ciało z toksyn, co już samo w sobie powinno nas zachęcić do picia naparu z tego zioła. To jednak dopiero początek właściwości czystka, których jest bardzo dużo i wręcz trudno jest wymienić je wszystkie. Z powodzeniem można stosować go podczas choroby, ponieważ przeciwdziała wirusom, a także pomaga przy infekcjach dróg oddechowych.

Jest zdrowszym odpowiednikiem kawy lub herbaty, ponieważ działa niczym świetny zastrzyk energii. Czystka nie można przedawkować, więc bez problemu możemy wypić kubek takiego naparu kilka razy dziennie, nie musząc obawiać się o negatywne skutki, a wręcz przeciwnie, możemy spodziewać się poprawy naszego stanu.

Przy regularnym stosowaniu możemy mieć pewność, że czystek chroni nas przed pewnymi chorobami. Działa przede wszystkim antyrakowo, co jest jego ogromnym plusem. Czystek zapobiega także powstaniu miażdżycy oraz choroby niedokrwiennej serca.

Dobrą wiadomością, przede wszystkim dla osób palących jest to, że nasze zioło pozwala pozbyć się metali ciężkich z organizmu.

Czystek może pomóc zadbać nam nie tylko o zdrowie, ale także na naszą urodę. Wiedzie prym wśród osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie, bez stosowania żadnych chemicznych specyfików. Wzmacnia włosy i paznokcie, a także likwiduje łupież i trądzik, zapobiegając łuszczycy. Niedawno okazało się również, że świetnie działa również na nasze zęby, wzmacnia je i wybiela.

Jak stosować czystek?

Przede wszystkim należy robić to regularnie, najlepiej codziennie, bo wypicie szklanki raz na jakiś czas nie pozwoli nam cieszyć się całą gamą właściwości tego zioła. Pierwsze rezultaty zauważymy już po miesiącu codziennego stosowania, więc dość szybko jak na zioła.

Najczęściej jest stosowany w postaci herbaty. Na kubek wystarczy nam jedno łyżeczka, którą należy zalać wrzątkiem i odczekać 10 minut. Najlepiej jest jednak kupić specjalny dzbanek do zaparzania ziół, który pozwoli nam się cieszyć smakiem naparu bez zbędnych ziół.

Jeśli zaparzymy za dużo, to bez problemu możemy wykorzystać napar do płukania jamy ustnej lub przemywania skaleczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.